در مرکز آموزش علمی کاربردی کرمان صورت گرفت:

برگزاری کارگاه فرهنگ کارآفرینی و نقش صنعت در اکوسیستم کارآفرینی

کارگاه یک روزه کارآفرینی فرهنگ کارآفرینی و نقش صنعت در اکوسیستم کارآفرینی در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی با حضور دکتر "رویا اسدی" برگزار شد.

به گزارش حوزه دانشجویی فرهنگی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی کرمان، عصر روز چهارشنبه نهم خردادماه کارگاه یک روزه کارآفرینی فرهنگ کارآفرینی و نقش صنعت در اکوسیستم کارآفرینی در مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی با حضور دکتر "رویا اسدی" برگزار شد.

براساس این گزارش؛ "رویا اسدی" در ابتدا به تعریف‌های مختلف فرهنگ پرداخت و بیان کرد: فرهنگ، مجموعه ی پیچیده ای است که دانش، اعتقادات، قوانین، آداب و رسوم و هر آموخته‌ی دیگر انسان را شامل می شود و در واقع فرهنگ از یک طرف محصول فعالیت انسان است که در جامعه تحقق می‌یابد و از طرف دیگر طرز تفکر و بینش افراد جامعه را تعیین و سازماندهی می‌کند.

وی به ویژگی‌های فرهنگ اشاره کرد و افزود: شکل گیری و تکامل آن در طول تاریخ است، تغییرات آن کند و تدریجی است و همچنین در رفتارها و ساختارها تجلی می‌یابد.

رییس هیئت مدیره، مدیر اجرای پروژه سوخت داتیس پرداز کویر به تعاریف مختلف کارآفرینی پرداخت و بیان کرد: کشف، ارزیابی و بهره برداری از فرصت ها، سعی در خلق و معرفی کالاها و خدماتی جدید، شیوه های جدید در ساماندهی و اداره ساختارهای کسب و کار، شیوه‌های جدید در بازاریابی و شناسایی منشایی جدید از منابع اولیه دارد؛ کارآفرین، این فعالیت‌ها را به روشی که تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته است به انجام می‌رساند.

وی کارآفرینی را طی کردن سه گام خلق یا کشف فرصت، ارزیابی از فرصت و بهره برداری از فرصت دانست و اظهار کرد: فرهنگ کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری مجموع هی ارزشها، نگرشها، هنجارها و رفتارهایی است که هویت افراد کارآفرین را تشکیل می دهد، همچنین فرهنگ کارآفرینی متاثر از فضای فرهنگی کارآفرینی و بستر فرهنگی حاکم بر جامعه است.

اسدی تصریح کرد: تحقیقات نشان می دهد، تفاوت نرخ رشد اقتصادی در کشورهای توسعه یافته ناشی از تفاوت سطح کارآفرینی آنها بیان شده است.

وی در ادامه به تشریح فرهنگ همکاری و مشارکت و کارآفرینی، فرهنگ خلاقیت و کارآفرینی، فرهنگ استقلال طلبی و کارآفرینی، فرهنگ ریسک پذیری و کارآفرینی، فرهنگ منعطف بودن و کارآفرینی پرداخت.

رییس هیئت مدیره، مدیر اجرای پروژه سوخت داتیس پرداز کویر به اهمیت آموزش کارآفرینی در ترویج فرهنگ کارآفرینی اشاره کرد و ادامه داد: ایران متاسفانه یک قرن در ترویج فرهنگ کسب و کار تاخیر دارد، به‌طوری‌که ایران از سال 1386 با تاسیس دانشکده کارآفرینی به اهمیت کارآفرینی نقش رسمی داد.

وی به تشریح سیاست‌های کارآفرینی، نقش فرهنگ کارآفرینی در اکوسیستم کارآفرینی و نقش کارآفرینی در صنعت پرداخت.

به گزارش حوزه دانشجویی فرهنگی،"رویا اسدی" رییس هیئت مدیره، مدیر اجرای پروژه سوخت داتیس پرداز کویر، همکار اجرایی پروژه تحلیل، آسیب شناسی صنعت دانشگاه تهران، مدیر اجرایی پروژه الگوی تعالی فناوری و فرایند کسب و کار دانشگاه تهران، پژوهشگر صنعت فولاد داتیس پرداز کویر، مشاور کارآفرینی و کسب و کار، طرح‌های اقتصاد مقاومتی داتیس پرداز کویر، پژوهشگر اکوسیستم کارآفرینی و مدیر پروژه شاپرک و ... می‌باشد.

کلمات کلیدی: فرهنگ، کارآفرینی، صنعت، خلاقیت

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی کرمان

تماس با ما

آدرس: کرمان، انتهای بلوار ۲۲ بهمن، مجتمع دانشگاهی شهید باهنر کرمان، ساختمان مرکزی جهاددانشگاهی استان 

تلفن: 44-33257341-034

 

دسترسی سریع