کارگاه آموزشی فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی در جهاددانشگاهی کرمان برگزار شد

با همکاری پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی استان کرمان کارگاه فضای مجازی تهدیدها و فرصت های آن، در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی کرمان با استقبال گسترده دانشجویان و اساتید رشته‌های کامپیوتر برگزار شد.

به گزارش حوزه دانشجویی فرهنگی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی کرمان، کارگاه آموزشی فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی در جهاددانشگاهی کرمان در تاریخ 8 اردیبهشت‌ماه برگزار شد.

سروان" محمدرضا زنگی‌آبادی" رییس پیشگیری پلیس فتای استان کرمان در کارگاه یک روزه «فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی» با اشاره به وضعيت فضاي مجازي و اينترنت در ايران، گفت: برای جلوگیری از آسیب‌های فضای مجازی باید به دنبال افزایش دانش خانواده و ارتقای مهارت و سواد رسانه‌ای باشید.

وی به تعاريفی مانند تهديد، آسيب، ويژگي‌هاي فضاي سايبري، راهکارهاي مقابله با تهديدات سايبري و وظايف پليس فتاي نيروي انتظامي در رصد فضای مجازی پرداخت و اظهار کرد: ممنوع کردن و آزادگذاشتن استفاده از اینترنت و فضای مجازی مناسب نیست بلکه بهترین روش استفاده از اینترنت و فضای مجازی، استفاده آگاهانه از آن می‌باشد.

رییس پلیس فتای استان کرمان به ارایه آمارهای مختلفی از سوءاستفاده‌هایی که در شبکه‌های فضای مجازی صورت گرفته، پرداخت و بیان کرد: در هر کانال‌ و گروه‌‌ی عضو نشوید، زیرا برخی از کانال‌های خطرناک و غیراخلاقی موجب بروز آسیب و هک تلفن خواهد شد لذا به هر کانال و گروهی اعتماد نکنید.

وی استفاده کودکان از فضای مجازی مناسب ندانست و ادامه داد: بازی‌های خشن و هیجانی بر روحیه کودکان تاثیر می‌گذارد.

زنگی‌آبادی با تاکیدبرآنکه با بهره مندی از دانش روز و ارتقای سطح آگاهی، می توان تهدیدات فضای مجازی را شناسایی و آنها را به فرصت تبدیل کرد، تصریح کرد: نمی توان درب تکنولوژی را بست، بلکه باید متناسب با آن به روز شد. در واقع اگر نتوانیم از فرصت‌ها استفاده کنیم هر چیزی این قابلیت را دارد که به تهدید تبدیل شود.

به گزارش حوزه دانشجویی فرهنگی، در این کارگاه نیز جلسه پرسش و پاسخ با حضور اساتید و دانشجویان این مرکز، برگزار شد.

کلمات کلیدی: فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی؛ پلیس فتا؛ سواد رسانه‌ای؛ استفاده آگاهانه

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی شعبه کرمان

تماس با ما

آدرس: کرمان، انتهای بلوار ۲۲ بهمن، مجتمع دانشگاهی شهید باهنر کرمان، ساختمان مرکزی جهاددانشگاهی استان 

تلفن: 44-33257341-034

 

دسترسی سریع