32378

 

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان گفت: سند آمایش که بزرگترین طرح مطالعاتی استانی در کشور است، توسط جهاددانشگاهی استان انجام شده که این سند پس از تدوین و تصویب در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و ارسال آن به مرکز، به عنوان طرح الگویی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به سایر استان های کشور نیز ابلاغ شد ضمن آنکه 50 پروژه بزرگ که راهگشای مسایل اقتصادی استان است برای یک زمان بندی 15 ساله استخراج شده است.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"رضا کامیاب‌مقدس" امروز 19مردادماه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر کرمان با اشاره به سی و هشتمین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی اظهار کرد: جهاددانشگاهی نهاد برخواسته از انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی یک نهاد انقلابی، دانش بنیان و علمی است که به دنبال فرمان امام راحل تاسیس شد اظهار کرد: خوشبختانه امروز و به لطف پروردگار و همت فرزندان انقلابی و دانشمند این مرز و بوم، نهالی که در سال 1359 کاشته شد به یک شجره طیبه و درخت تناوری تبدیل شده است که سایه آن بر فضای دانشگاه و روند توسعه علم و صنعت در کشور گسترده شده است.

کامیاب مقدس با بیان اینکه روحیه جهادی، روحیه ای مبتنی بر اعتقاد بر اهداف بلند انقلاب اسلامی، نتیجه گیری و سخت کوشی است تصریح کرد: با چنین فرهنگی است که دانشگران جهاددانشگاهی توانسته اند در سطح کشور و استان کرمان اقدامات گسترده ای را انجام دهند که خوشبختانه این دستاوردها و فعالیت ها در مقاطع مختلف زمانی مورد تایید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است.
رییس جهاددانشگاهی استان کرمان با تشریح بخشی از فعالیت های این نهاد انقلابی اظهار کرد: پژوهشکده بین المللی رویان، درمان ناباروری، تولید فرستنده های پرقدرت رادیویی، ساخت دکل های بزرگ نفتی، دستیابی به دانش سلول های بنیادی، راه اندازی پژوهشکده گیاهان دارویی و ... تنها بخشی از فعالیت های جهادگران جهاددانشگاهی در سطح کشور است.
وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی در سطح ملی و استانی اقدامات بزرگ و شاخصی انجام داده است، تصریح کرد: انصافا و به تایید همه سران نظام جمهوری اسلامی در همه ادوار، اقدامات جهاددانشگاهی غرور آفرین بوده است.

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان با بیان این مطلب که جهاددانشگاهی استان کرمان جزء اولین مراکز استانی این نهاد انقلابی بود که در سطح کشور تاسیس شد، عنوان کرد: حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب در درون دانشگاه از وظایف اصلی جهاددانشگاهی است و ما نیز همواره سعی کرده ایم در این راستا قدم بر داریم..

وی از وظایف سازمانی جهاددانشگاهی سخن به میان آورد و بیان کرد: سند آمایش که بزرگترین طرح مطالعاتی استانی در کشور است، توسط جهاددانشگاهی استان انجام شده است که طرح مطالعات آمایش استان کرمان به عنوان طرح الگویی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به سایر استان های کشور نیز ابلاغ شد ضمن آنکه 50 پروژه بزرگ که راهگشای مسایل اقتصادی استان است برای یک زمان بندی 15 ساله استخراج شده است.

کامیاب‌مقدس با تبیین سایر طرح‌هایی که جهاددانشگاهی استان کرمان در سال‌های اخیر انجام داده، عنوان کرد: چندین طرح اجتماعی، خانوادگی در خصوص مشکلات زندانیان، راه اندازی دفاتر تسهیل گری در 10 محله حاشیه ای شهر کرمان به منظور شناسایی معضلات و مشکلات مردم حاشیه شهر کرمان و بافت‌های فرسوده در جهت رفع آنها و توانمندسازی مردم این مناطق و ... تنهای بخشی از اقدامات جهاددانشگاهی استان کرمان در سال جاری بوده است.

وی با اشاره به پتانسیل‌های موجود در حاشیه‌ها و بافت‌های فرسوده شهر، عنوان کرد: در این محلات می‌توان با مدیریت صحیح معضلات و مشکلات آنها را رفع و مردم این مناطق را توانمند کرد.

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان به تدوین سند توسعه اجتماعی فرهنگی استان کرمان در سال گذشته توسط جهاددانشگاهی استان کرمان نیز اشاره کرد و گفت: در این سند که با حمایت استاندار سابق کرمان و اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تدوین شد، راهکارهایی که نیاز به پشتوانه های استانی دارد و دیگر نیازی به حمایت مرکز کشور را ندارد ارایه شد تا براساس اختیارات استان در راستای کاهش مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی استان گام بر داشته شود و وطیفه هر سازمان و نهاد ذیربط نیز به وضوح تعیین شده است.