در سالروز ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)، با حضور رییس جهاددانشگاهی استان کرمان، معاونان، مدیران و جمعی از پرسنل این مجموعه از آقایان علی حیدری و محمدعلی گواشی از جانبازان و یادگاران ارزشمند دفاع مقدس شاغل در این نهاد تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، دکتر مهدی بازمانده در مراسم بزرگداشت مقام شامخ جانبازان، گفت: سالروز میلاد بزرگ، جانباز اسلام و پرچمدار دفاع از حرمت حریم ولایت، حضرت ابوالفضل العباس(ع) به عنوان روز جانباز نامگذاری شده است و امروز ایران اسلامی به برکت مجاهدت‌های رزمندگان، خون شهدا، صبر و ایثار جانبازان در اوج عزت و اقتدار است.

 رییس جهاددانشگاهی استان کرمان، افزود: جانبازان، انسان هایی هستند که در سخت ترین دوران کشور شرف، شجاعت و تعهد خود را ثابت کردند. ما به جانبازان، به عنوان شهیدان زنده انقلاب اسلامی افتخار می کنیم و آنها انسان هایی ایثارگر و جان برکف اند که طی سال های جنگ تحمیلی و تجاوز دشمن، در خطوط مقدم جبهه، قهرمانانه سینه خود را در برابر آتش دشمن سپر کرده و در راه حفظ کیان اسلام، سلامت خود را تقدیم داشتند.

دکتر بازمانده خاطرنشان کرد: امروزه به برکت خون پاک شهدای گرانقدر، صبر و بردباری جانبازان و گذشت و فداکاری خانواده های شهدا، ملت سرافراز ایران اسلامی به سوی رشد و تعالی پیش می رود.

 دکتر مهدی بازمانده با اشاره به بینش و بصیرت شهدا، جانبازان و ایثارگران گفت: آنها با معرفت عمیقی که به کار خود داشتند در صحنه نبرد با دشمن حاضر شدند و به مقام رفیع شهادت و یا جانبازی نائل آمدند و باید گفت؛ نشر ارزش های معنوی و اخلاقی این عزیزان تاثیر بسزایی بر ما دارد.

 وی همچنین ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید سلیمانی، گفت: حاج قاسم به عنوان سرآمد شهدا مایه افتخار جامعه اسلامی است، وی توانست روحیه امید و آرامش را به روح همه ی آزادیخواهان جهان تزریق کند شهید سلیمانی به خاطر اخلاصش، سردار دلها شد و در دل های مردم جای گرفت او هیچگاه برای نام، اسم، درجه و جایگاه کار نکرد و فقط برای خدا کار کرد.

 حجه الاسلام و المسلمین حسن عامری رابط نهاد رهبری در دانشگاه علمی کاربردی استان کرمان، در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز جانباز گفت: از خداوند می خواهیم که ما را از پیروان راستین اهل بیت (ع) قرار دهد و توفیق زیارت با معرفت این عزیزان را به زودی نصیب ما کند.

 وی همچنین به قرائت بخشی از زیارت نامه حضرت عباس (ع) پرداخت و افزود: مقام حضرت عباس (ع)،  مقامی بی نظیر و کم نظیر است ایشان وفاداری و خیرخواهی را در حد کمال به نمایش گذاشتند و ما اگر ایشان  را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم قطعا مسیر درست را طی خواهیم کرد.

 حجه الاسلام و المسلمین عامری با بیان اینکه شهدای مدافع حرم با الگوگیری از ائمه اطهار علیهم السلام برای دفاع از حرمین سنگ تمام گذاشتند، افزود: شهدای مدافع حرم از همه چیز خود گذشتند اما اجازه ندادند به حرمین مطهر تعدی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.