استاندار کرمان با اشاره به طرح ها و پروژه های تخصصی اجرا شده توسط جهاددانشگاهی استان کرمان در حوزه های معدنی و تخصصی، از آمادگی استان برای حمایت از این طرح ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان ،دکتر«محمدمهدی فداکار»  در دیدار رییس و معاونین جهاددانشگاهی استان کرمان، با اشاره به اقدامات موثر جهاددانشگاهی در سنوات گذشته در سطح کشور اظهار کرد: جهاددانشگاهی یک مجموعه انقلابی است که در حوزه های مختلف پژوهشی، علمی، آموزشی و فرهنگی فعالیت داشته اما همواره بعد علمی و پژوهشی این نهاد در سطح کشور شاخص و مطرح بوده و امیدواریم این روند همچنان ادامه پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه نگاه علمی و پژوهشی جهاددانشگاهی می تواند کمک دهنده پیشرفت و توسعه استان باشد، افزود: کرمان استانی معدنی با پتانسیل ها و ظرفیت های ویژه در این حوزه است و با اقدامات خوبی که جهاددانشگاهی استان در این حوزه در یکسال و نیم اخیر داشته، می تواند با همکاری شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی در مسیر توسعه استان گام های موثری را بردارد.

مقام عالی دولت در استان کرمان با اعلام آمادگی استانداری کرمان برای حمایت از طرح های معدنی و تخصصی جهاددانشگاهی بر تعریف و تدوین دوره ها و تربیت نیروهای متخصص در حوزه های معدنی و صنعتی توسط جهاددانشگاهی استان تاکید کرد.

دکتر«مهدی بازمانده» رییس جهاددانشگاهی استان کرمان نیز در این دیدار ضمن تشریح بخشی از فعالیت های جهاددانشگاهی استان اظهار داشت: جهاددانشگاهی در دو دهه گذشته در بحث تولید دانش و فناوری اقدامات شاخصی در سطح کشور انجام داده که همواره مورد تایید و تاکید مقام معظم رهبری بوده است.

وی با اشاره به اقدامات جهاددانشگاهی استان کرمان در حوزه صنعت و معدن گفت: محوریت و سیاست های راهبری جهاددانشگاهی در یکسال و نیم گذشته در حوزه صنعت و معدن تعریف شده است که در این راستا نیز آزمایشگاه تخصصی فرآوری مواد معدنی در این نهاد راه اندازی شد.

بازمانده با اشاره به راه اندازی خط فرآوری منابع کم عیار معدنی توسط جهاددانشگاهی استان کرمان در آینده نزدیک افزود: راه اندازی این خط کاملا بومی و براساس دانش روز دنیا و در راستای تحقق شعار سال می باشد.

انتهای پیام

11

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.