اولین جلسه تفسیر سوره ی مبارک حجرات در دفتر مرکزی جهاددانشگاهی استان کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، حجه الاسلام و المسلمین حسن عامری رابط نهاد رهبری در دانشگاه علمی کاربردی استان کرمان با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه قرآن است، گفت: هر چه در این ماه بتوانیم قرآن تلاوت کنیم و با تفسیر آن انس بگیریم در نتیجه به خدا نزدیکتر می شویم.
وی ادامه داد: هدف خلقت از آفرینش انسان، عبادت خداوند است امیدواریم بتوانیم در این مسیر حرکت کنیم و رشد یابیم و همچنین در ترویج مسایل دینی و فرهنگی نیز کوشا باشیم.

رابط نهاد رهبری در دانشگاه علمی کاربردی استان کرمان با بیان اینکه سوره حجرات هجده آیه دارد و به نام سوره اخلاق اسلامی نام گرفته است، گفت: اخلاق در زندگی بسیار مهم است و زیر بنای همه مشکلات بشر از بی اخلاقی سرچشمه می گیرد.

حجه الاسلام عامری با بیان اینکه یکی از معجزه های پیامبر اکرم (س) اتمام و تکمیل اخلاق در گفتار و رفتار است، تصریح کرد: زندگی خانوادگی و اجتماعی اگر بر پایه و اساس اخلاق باشد، مشکلی پیش نمی آید.

وی با قرائت آیه اول سوره ی حجرات گفت: در معنی این آیه آمده است: ای کسانی که ایمان آورده اید در هیچ کاری بر خداو پیامبر پیشی نگیرید و از خدا پروا کنید که خداوند شنوا و داناست. این سوره حکومتی و اجتماعی است و در این آیه تاکید بر این دارد که پیشی گرفتن بر خدا و پیامبر بی تقوایی است.

گفتنی است: تفسیر سوره ی مبارک حجرات شنبه و چهارشنبه تا انتهای ماه مبارک رمضان در دفتر مرکزی جهاددانشگاهی استان کرمان برگزار می شود.

7

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.