سرپرست معاونت پشتیبانی جهاددانشگاهی استان کرمان گفت: واقعه به آتش کشیدن مسجد تاریخی جامع کرمان در ۲۴ مهر سند محکمی است بر جنایات رژیم منحوس پهلوی و نمادی از حق ‌طلبی و عدالت ‌خواهی مردم ولایتمدار کرمان است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، امید محمدی سرپرست معاونت پشتیبانی جهاددانشگاهی استان کرمان در حاشیه مراسم تجدید میثاق با شهدای واقعه ی به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان، گفت: این اقدام پلید رژیم شاهنشاهی در مسجد جامع کرمان در حافظه ملت ماندگار شد.

سرپرست معاونت پشتیبانی جهاددانشگاهی استان کرمان، اظهار داشت: با گرامیداشت این روز بزرگ، حضور و شکوه جاوید مردم کرمان را ستوده و با حضور بر جوار قبر مطهر شهید با قدرت جوپاری ضمن تجدید میثاق با شهدای واقعه 24 مهر بر این سند ماندگار مهر تایید خواهیم زد.

وی اظهار داشت: به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان، یادآور یکی از مهمترین وقایع تاریخ انقلاب اسلامی در استان کرمان است؛ واقعه ای که به گفته بسیاری از کارشناسان و تحلیل گران سیاسی و اجتماعی، پیروزی انقلاب اسلامی را سرعت بخشید و خشم و ایستادگی ملت ایران در برابر رژیم ستمشاهی را مضاعف کرد.

سرپرست معاونت پشتیبانی جهاددانشگاهی استان کرمان در ادامه مطلب فوق افزود: 24 مهرماه سال 57؛ در جریان اعتراضات، تظاهرات و نارضایتی‌های مردم ایران از رژیم منحوس پهلوی، تعداد زیادی از مردم کرمان به منظور بزرگداشت اربعین شهدای 17 شهریور تهران و نخستین سالگرد شهادت آیت‌اللَّه سیدمصطفی خمینی، مغازه‌ها را تعطیل کرده و در مسجد جامع کرمان اجتماع کرده بودند.

محمدی در ادامه تصریح کرد: عده ای با در دست داشتن چوب و میله آهنی و با شعار جاوید شاه به مسجد حمله کرده و با میله و چوب به جان مردم افتادند و پس از ضرب و شتم مردم، قسمتی از وسایل و ساختمان مسجد جامع کرمان از جمله قرآن‌ها را به آتش کشیدند.

محمدی با اشاره به شهادت شهیدان باقدرت‌ جوپاری و یزدان‌ شناس در واقعه به آتش کشیدن مسجد جامع شهر کرمان بیان کرد: حادثه 24 مهر سال 57 و به شهادت رسیدن دو نفر از مبارزان انقلابی و همچنین زخمی شدن مردم در این جریان، عامل وحدت کلمه در میان مردم ایران اسلامی شد.

9

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.