مدیرکل اداره پروژه‌ها و کارآفرینی جهاد دانشگاهی کشور گفت: اجرای طرح ایجاد اشتغال پایدار از طریق آموزش مهارتی سربازان کار ارزشمندی است که به صورت پایلوت در استان کرمان اجرا خواهد شد و این آمادگی را داریم طرح را به کل کشور تسری بدهیم.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، احمدحسین سلگی، در ارتباط ویدئوکنفرانس در مراسم آغاز طرح ایجاد اشتغال پایدار از طریق آموزش‌های مهارتی سربازان در جهاددانشگاهی استان کرمان اظهار کرد: بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مهارت آموزشی سربازان کار خوب و مثبتی است، چراغ راه جهاددانشگاهی و موسسات فعال این حوزه قرار گرفته و از سال ۹۸ آموزش مهارت سربازان را با همکاری نهادهای مربوطه آغاز کردیم و مهارت‌های عمومی، زندگی و اشتغال را داشتیم.

وی افزود: یکی از نهادهای خیلی فعال این حوزه جهاددانشگاهی استان کرمان بود و سالیانه ۲۰ هزار نفر را تحت پوشش آموزش قرار داده است.

سلگی بیان کرد: آموزش مهارت جزء لاینفک ستاد کل نیروهای مسلح قرار گرفته و دنبال این بودیم در فازهای مختلف این طرح را قبل و حین خدمت داشته باشیم و ظرفیت‌های جهاددانشگاهی را به کار بگیریم لذا طرح ایجاد اشتغال پایدار از طریق آموزش‌های مهارتی سربازان دنبال شد و از دکتر بازمانده، رئیس جهاددانشگاهی استان کرمان و دستگاه‌های استانی که در این زمینه همکاری دارند، تشکر می‌کنیم.

مدیر کل اداره پروژه‌ها و کارآفرینی معاونت آموزشی جهاددانشگاهی کشور گفت: اجرای این طرح کار ارزشمندی است که آغاز شده و جلسات متعددی داشتیم. طرح به صورت پایلوت در استان کرمان اجرا خواهد شد و اگر شرکت‌های دیگر می‌توانند به این حوزه(سربازان وظیفه) که ظرفیت عظیمی در نیروهای مسلح است، کمک کرده و در راستای اهداف سازمان‌ها، سربازان را آموزش بدهند، این آمادگی را داریم که به نحو مطلوب و به شکل خوب در کشور کار را انجام بدهیم.

وی اظهار کرد: اگر در استان‌های دیگر ایمیدرو آمادگی داشته باشند، می‌توانیم طرح را به صورت کلان در سطح کشور عملیاتی کنیم.

10

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.

ده − نه =